Hozzávalók listája
Elkészítés
Ha a pacalnak szaga van, akkor egy pár órára tegyük ecetes vízbe ázni, ez kiveszi a szagát. A megtisztított pacalt a csontokkal együtt odatesszük főni. Egy két lobbanásig, utána leszedjük a habját, és ha már többet nem habzik, akkor beletesszük a zöldségeket, sót és az ecetet. Felforrás után levesszük a lángot, és csak lassú tűzön főzzük tovább. Mikor a pacal megfőtt kivesszük a léből a csontokkal együtt, és a levest a zöldségekkel átpasszírozzuk. Felcsíkozzuk a pacalt és visszatesszük az átpasszírozott levesbe. Visszatesszük a kályhára a levest főni az első lobbanásig. A tejfölt és a tojássárgáját elkeverjük és teszünk hozzá levest is. Ezt beleöntjük a levesbe. Csak addig kell főzni, amíg még egyszer felforr a leves. Ezután levesszük a tűzről, és tálaljuk.
Megjegyzés:
Ecetes erős paprikával, tejföllel, ecettel és az áttört fokhagymával tálaljuk.
A magyar konyha inkább a pacalpörköltet ismeri. Én mindkettőt nagyon szeretem: Pacalpörkölt
Kövessék a Facebook oldalam.
Ország/Régió
Román recept
Adag
4
Elkészítési idő
2 óra 30 perc
Nehézségi fok
normál
Mindig eszek pacal levest imádom!
Az első dolog mikor Királyhágohoz érünk megállunk ,egy pacal leves négy mics.
Kedves István! Köszönöm szépen a hozzászólást! A „Királyhágó” nekem is erről szól. Ha miccs nem is, de a pacalleves biztos. Előszeretettel készítem, mert nagyon szeretjük.
Erdélyi utunk során ettünk Királyhágón egy román étteremben, eszméletlen finom. Aki életében nem kostólta, és szereti a pacalt, annak mi szívből ajánljuk.
Tisztelt Veres család! Köszönöm a hozzászólást. A véleményükkel teljesen egyetértek, valóban nagyon finom.
Eddig csak pörköltben ettem pacalt, imádom. Most már a levest is imádom. Nálam fent van a listán. Köszi a receptet.