Hozzávalók listája
- 800 g zúzott paradicsom
- 4-5 evőkanál olaj
- 4-5 gerezd fokhagyma
- 2 padlizsán
- 1 kisebb tök
- 2 csípős paprika
- 2 kaliforniai paprika
- 2 julienne apróra vágott hagyma
- 1 reszelt sárgarépa
- 1 csokor petrezselyem
- egy kis kakukkfű, vagy csombor
- só, bors
Elkészítés
A román lecsó elkészítéséhez sorra pirítjuk a hozzávalókat, kevés olajon. Először a padlizsánokat kockázzuk fel és forró olajban (zsírban) pirosra pirítjuk. Ha kész kiszedjük egy üvegtálba, és megpirítjuk a következő hozzávalót (ha elfogyott az olaj, pótoljuk) a felkockázott tököt és ugyanúgy kivesszük az üvegtálunkba, a padlizsánra. Következő a paprikák pirítása (piros, sárga), ezt is kiszedjük. Utoljára a maradék olajat is a serpenyőbe öntjük, majd beletesszük a hagymát, egy kis pirítás után a répát, pároljuk míg megpuhul a hagyma és a répa. A legvégén a fokhagymát tesszük bele, de ezzel együtt csak egy percet kevergetjük. A serpenyőbe a hagymára ráöntjük a paradicsom levet, kakukkfüvet (csombort), borsot, sót és a két erős paprikát. Főzzük nagyjából 15 percet. Ha már összeesett a paradicsomlé, beleöntjük a pirított zöldségeket, összekeverjük és még főzzük kb. 5 percet.
Ha kész megszórjuk az apróra vágott petrezselyem zölddel és beleforgatjuk a lecsóba. Egy öt perc hűlés után már tálalhatjuk is rizzsel, tükörtojással, sült hal mellé, vagy csak friss kenyérrel.
Ha olajjal készítjük és nem zsírral akkor tökéletes és finom vegetáriánus étel. Ez a recept jellegzetes román egytálétel. Előszeretettel fogyasztják böjt idején. Én személy szerint a katonaságban ettem sokat. A székely konyhára nem nagyon jellemző, de sokan készítik nálunk is.
Kövessék a Facebook oldalam.
Ország/Régió
Román recept
Porció
4
Elkészítési idő
40 perc
Nehézségi fok
normál
Nahát! Köszönöm a receptet! Ilyen lecsót még nem ettünk. A padlizsán nagyon jó ízvilágot varázsol ennek az ételnek. Nagyon finom lett. A padlizsán miatt inkább török ételnek gondolnám mint románnak. De mindegy a végeredmény a fontos. Köszönöm.
Kedves Mercédesz! Köszönöm visszajelzését! Valóban a török konyha is előszeretettel használja a padlizsánt, de ezt a receptet románoktól tanultam, és ott is ettem először. Az eredetét nem ismerem.