
Hozzávalók listája
Elkészítés
A marhacombot és a disznóhúst együtt ledaráljuk. Aki szereti a birka hús ízét az lecserélheti a disznóhúst a birkahússal, vagy fele-fele (200-200 gr) arányban is teheti (a birka is legyen zsíros). A csontléhez szükségünk lesz 2-3 darab marha velős csontra, amit megfőzünk és lehűtünk. A sikeres miccs elkészítéséhez nagyon fontos a dagasztás. Ha van robot gépünk ami dagaszt, az jó. Ha nincs akkor készüljünk fel a dagasztásra, ami kb. 25-30 perc kell, hogy legyen. Egy tálba beletesszük a ledarál húsokat, a kétszer áttört, ledarált fokhagymát, sót, borsot, csombort és elkezdjük dagasztani, amihez folyamatosan adagoljuk a húslevet. Amikor a húslé felénél tartunk, beletesszük a szódabikarbonátot és tovább dagasztjuk. A félóra dagasztás után egy paszta szerű állagot kell kapjunk. A miccs húsnak pihenni, érni kell. A megdagasztott húst a tálban elsimítjuk, hogy semmi levegő ne legyen a húsban, és fóliával letakarva kb 12 órára betesszük a hűtőbe.
Másnap kivesszük, és ha van a darálóhoz kolbász töltő az a legjobb a miccs megformálásához. Beletesszük a darálóba (daráló kést kivesszük) és elkezdünk kis, egyforma kolbászkákat csinálni, úgy, hogy közben a kezünk bőven olajos. Így beolajozzuk a miccs oldalát és elkerülhetjük az összeragadást. Ha nincs töltőnk megformálhatjuk kézzel is.
Ha készen vagyunk, faszénen kisüthetjük a miccseket. A parázs legyen forró. A finom miccs kívül ropogós és belül puha, nem szabad kiszárítani. Mustárral és kenyérrel tálaljuk. Nagyon jó sörkorcsolya. Erdélyben, székelyföldön nincs szabadtéri ünnep miccs nélkül.
Ország/Régió
Román recept
Adag
4
Elkészítési idő
1 óra 30 perc
Nehézségi fok
normál
Erdélyben szoktattak rá a barátaim, azóta nem tudok róla leszokni. Nagyon szépen köszönöm a receptet. Üdv. István
Kedves István! Nálunk is kedvenc. Jó kis sörkorcsolya. :)