Hozzávalók listája
Elkészítés
A padlizsánkrém mindig a padlizsánok sütésével kezdődik. A padlizsánok miden oldalát megsütjük (rezsón vagy parázson). Addig sütjük a padlizsánokat (nem baj, ha megég a héja) amíg, ha az ujjunkkal megnyomjuk üres érzetet ad. Hideg vízbe tesszük, és az égett héját, még melegen lehúzzuk. Egy műanyag szűrőbe tesszük, hogy a leve kifollyon. Miután a padlizsánok lecsorogtak az összes padlizsánt péppé zúzzuk fa késsel (akkor nem feketedik meg).
A padlizsánkrémhez sosem használunk fém tálat, mindig műanyag vagy üvegedényt használunk. Ha kihűlt a padlizsán hozzáadjuk az olajat és gyorsan kikeverjük amíg tömör masszát nem kapunk. Adjuk hozzá a sót és a nagyon apróra vágott hagymát, és keverjük össze. A végén adjunk hozzá 1-2 teáskanál citromlevet, és keverjük össze újra nagyon gyorsan (2-3 perc).
A padlizsánkrémet hidegen, friss kenyérrel, pirítóssal, paradicsommal tálaljuk. Tökéletes étel, reggeli forró nyári napokra.
Receptek padlizsánnal: Padlizsán rizzsel töltve, Erdélyi rakott padlizsán, Fácánpástétom, Erdélyi lángos, erdélyi zakuszka, erdélyi padlizsánkrém majonézzel
Kövessék a Facebook oldalam.
Ország/Régió
Erdélyi recept
Porció
4
Elkészítési idő
2 óra
Nehézségi fok
könnyű
Reggelire csináltam és mind el is fogyott. Láttam a majonézes változatot is, de nálunk a férjem miatt az tabu. Szerintem ez is van olyan finom mint a majonézes. Köszönöm. Ildikó
Kedves Ildikó! Köszönöm visszajelzését. Valóban a majonézt nem mindenki szereti, vagy nem fogyaszthatja egészségi okokból. Ezért van ez a recept. Egészségükre.
Ezt is kipróbáljuk. Köszönöm a receptet. Gabi
Kedves Gabriella! Köszönöm a hozzászólást! Ha elkészíti biztosan finom lesz. Jó étvágyat hozzá. Én személy szerint a majonézes változatot jobban szeretem.